Pro média

Pro rychlou a přehlednou informovanost zástupců sdělovacích prostředků nabízíme tento přehled všech vydávaných tiskových zpráv v souvislosti s projektem Brána do vesmíru, případně aktivity, které na něj navazují.

Na konci každé tiskové zprávy je uveden kontakt na konkrétního pracovníka, který může poskytnout další informace, případně fotografický materiál k použití ve sdělovacích prostředcích.

Těším se na spolupráci s Vámi!

Libor Lenža a Ján Mäsiar

Logo OP a EU


 

Vzdělávací areál Brána do vesmíru slavnostně otevřen

Tisková zpráva 01/2014 ze dne 29. září 2014 k projektu Brána do vesmíru

Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. a Krajská hvězdárna v Žilině finišují s realizací společného projektu přeshraniční spolupráce Brána do vesmíru. Po mnoha měsících příprav a vlastní realizace se podařilo v areálu valašskomeziříčské hvězdárny zcela dokončit investiční část projektu. Vzdělávací areál s řadou nových didaktických a vzdělávacích pomůcek byl slavnostně předán do plného užívání dne 26. září 2014 za účasti řady významných hostů.

Realizace projektu Brána do vesmíru

Tisková zpráva 01/2013 ze dne 9. ledna 2013 k projektu Brána do vesmíru.

Nový projekt zahrnuje rozvoj přeshraničních vztahů a spolupráci mezi dvěma hvězdárnami, které působí ve svých regionech jako specifické vzdělávací a kulturní instituce se zaměřením na přírodní vědy, techniku apod. Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. leží v severní části Zlínského kraje; Kysucká hvezdáreň v Kysuckom Novom Meste se nachází v Žilinskom samosprávnom kraji.

Na Kysuckej hvezdárni budujú „Bránu do vesmíru“

Európska únia podporila z Programu cezhraničnej spolupráce SR-ČR 2007-2013 projekt s názvom „Brána do vesmíru“. Cezhraničným partnerom projektu je Hvězdárna Valašské Meziříčí.

Cieľom projektu je rozvoj vzájomnej spolupráce v oblasti vzdelávania, vývoja a realizácie inovatívnych vzdelávacích programov pre rôzne skupiny návštevníkov hvezdární.mapa webu