Aktuality

Logo OP a EU

Poznávání jevů a techniky zbrzdil koronavirus

06.11.2020

Příprava nových a úprava stávajících výukových programů je náplní projektu nazvaného Společné motivační vzdělávání pro mladé, jímž se nyní zabývá valašskomeziříčská hvězdárna. „Snažíme se vymyslet a v praxi ověřit programy, které by zejména dětem, mládeži a rodinám s dětmi objasnily podstatu fyzikálních a jiných jevů, s nimiž se běžně setkávají, a principy fungování techniky, kterou používají,“ upřesňuje odborná pracovnice hvězdárny Naďa Lenžová.

„Navzájem se inspirujeme, motivujeme a učíme“

18.06.2020

Projekt Brána do vesmíru, který za přispění evropských fondů společně realizovaly Krajská hvězdárna v Žilině a Hvězdárna Valašské Meziříčí, rozhodně nebyl samoúčelný. Právě naopak, obě strany významně obohatil nejen materiálně, ale i profesně a lidsky. Možná i proto v něm pokračují ještě dlouho poté, co projekt „papírově“ skončil. Více prozradí následující rozhovor s ředitelem slovenské hvězdárny Jánem Mäsiarem.

Spolupráce s partnerem projektu úspěšně pokračuje

26.10.2017

Spolupráce s partnerem projektu, Krajskou hvězdárnou v Žilině, úspěšně pokračuje. Ve dnech 15. a 16. 9. 2017 se naše hvězdárna připojila k oslavám Dnů města Valašského Meziříčí. Jejich program obohatili i kolegové z Krajské hvězdárny v Žilině, kteří přivezli množství solárních hraček a ukázek toho, jak lze využívat sluneční energii.

Soutěž Experimentem k poznání a spolupráci zná svého vítěze

02.12.2014

V minulých dnech jsme z velkého množství soutěžních prací určili vítěze. Naše hodnocení vycházelo z bodového systému a kvality zpracování. Po pozorném prozkoumání 20 prací se o první místo dělili Honza Hlavica a Ivan Zvardoň.

Slavnostní předání vzdělávacího areálu projektu do provozu

11.09.2014

Projekt Brána do vesmíru vstupuje do finální fáze své realizace. V pátek 26. září 2014 bude veřejnosti slavnostně předán k užívání nový vzdělávací park v areálu Hvězdárny Valašské Meziříčí, p. o.

Akce je určena zejména zvaným účastníkům a případně vážným zájemcům z řad odborné i laické veřejnosti. Podrobnosti k možnosti přihlášení najdete v oznámení.

123
Novinky můžete odebírat přes RSS.

mapa webu