Aktuality

Logo OP a EU

Spolupráce s partnerem projektu úspěšně pokračuje

26.10.2017

Spolupráce s partnerem projektu Krajskou hvězdárnou v Žilině úspěšně pokračuje. Ve dnech 15. a 16. 9. 2017 se naše hvězdárna připojila k oslavám Dnů města Valašské Meziříčí. Program Dnů města VM obohatili i naši kolegové z Krajské hvězdárny v Žilině. Kolegové sebou přivezli celou řadu solárních hraček a ukázek toho, co vše může využívat sluneční energii.

Soutěž Experimentem k poznání a spolupráci zná svého vítěze

02.12.2014

V minulých dnech se nám z velkého množství soutěžních prací podařilo určit vítěze. Naše hodnocení vycházelo z bodového systému a kvality zpracování. Pro prozkoumání 20 prací se o první místo dělily práce Honzy Hlavici a Ivana Zvardoně.

Slavnostní předání vzdělávacího areálu projektu do provozu

11.09.2014

Projekt Brána do vesmíru vstupuje do finální fáze své realizace. V pátek 26. září 2014 bude veřejnosti slavnostně předán k užívání nový vzdělávací park v areálu Hvězdárny Valašské Meziříčí, p. o.

Akce je určena zejména zvaným účastníkům a případně vážným zájemcům z řad odborné i laické veřejnosti. Podrobnosti k možnosti přihlášení najdete v oznámení.

Studentská soutěž projektu Brána do vesmíru

03.09.2014

V rámci projektu realizovaném Hvězdárnou Valašské Meziříčí a Krajskou hvězdárnou v Žilině byla před časem vyhlášená studentská soutěž určená žákům 7. - 9. tříd základních škol a studentům škol středních. Do konce soutěže zbývá zhruba jeden měsíc, ale ještě máte šanci se zúčastnit a vyhrát některou z pěkných knižních cen. Budeme rádi, když s námi budete soutěžit!
 

Realizace investičních částí projektu Brána do vesmíru

20.11.2013

Po několika měsících projektových i administrativních příprav byla v druhé polovině října zahájena realizace investičních částí projektu Brána do vesmíru. Tato významná etapa realizace byla zahájena o něco dříve u hlavního přeshraničního partnera, a poté i u hlavního partnera projektu, Hvězdárny Valašské Meziříčí, p. o.
 

12
Novinky můžete odebírat přes RSS.

mapa webu