Aktuality

Studentská soutěž projektu Brána do vesmíru

03.09.2014

V rámci projektu realizovaném Hvězdárnou Valašské Meziříčí a Krajskou hvězdárnou v Žilině byla před časem vyhlášená studentská soutěž určená žákům 7. - 9. tříd základních škol a studentům škol středních. Do konce soutěže zbývá zhruba jeden měsíc, ale ještě máte šanci se zúčastnit a vyhrát některou z pěkných knižních cen. Budeme rádi, když s námi budete soutěžit!
 

Realizace investičních částí projektu Brána do vesmíru

20.11.2013

Po několika měsících projektových i administrativních příprav byla v druhé polovině října zahájena realizace investičních částí projektu Brána do vesmíru. Tato významná etapa realizace byla zahájena o něco dříve u hlavního přeshraničního partnera, a poté i u hlavního partnera projektu, Hvězdárny Valašské Meziříčí, p. o.
 

Koordinačné stretnutie

07.11.2013

Zástupcovia partnerských organizácii sa uplynulý štvrtok 31.10.2013 stretli v priestoroch Kysuckej hvezdárne v Kysuckom Novom Meste, na v poradí už treťom koordinačnom stretnutí. Keďže v priestoroch hvezdárne prebieha realizácia investičnej časti projektu, členovia projektového tímu sa museli uskromniť s provizórnymi podmienkami, ale zato mali možnosť nahliadnuť do príprav jednotlivých vzdelávacích modulov.

Práce na modulu webových stránek

08.08.2013

I přes prázdninový čas pokračujeme v realizaci projektu Brána do vesmíru. Letní čas a dobré počasí umožnilo pořízení snímků vybraných objektů noční oblohy pro doplnění ojedinělé databáze, která je součástí webu projektu. Jedná se o sekci BUD - Beseda U Dalekohledu.

Jelikož se snímky opravdu vydařily, chceme o ně s vámi podělit. Nejen tyto, ale i další snímky se postupně objeví na tomto webu.

Projekt úspěšně a zatím v tichosti pokračuje

01.02.2013

Realizace projektu Brána do vesmíru úspěšně pokračuje. I když se zdá, že se nic podstatného neděje, intenzivně se na realizaci projektu pracuje. Na velké změny a akce si však musíme ještě nějaký čas počkat. Poslední týdny minulého roku a první měsíc roku nového byly věnovány několika důležitým aktivitám.
 

123
Novinky můžete odebírat přes RSS.

mapa webu